Stretch a prestretch – co różni te folie?

porównanie folii stretch i prestretch

Folie przemysłowe cechują się wysoką elastycznością i doskonałą przyczepnością. Są wytrzymałe, hydrofobowe, odporne na rozrywanie i doskonale dopasowują się do nawet najbardziej nieregularnych kształtów. Można wśród nich wyróżnić folie stretch i prestretch.

porównanie folii stretch i prestretch

Czym jest folia stretch?

Folia stretch to uniwersalna i równocześnie najbardziej efektywna forma zabezpieczania towarów na paletach i nie tylko. Produkt ten znajduje szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu – stanowi wyposażenie zakładów produkcyjnych, magazynów oraz firm transportowych. Folia stretch charakteryzuje się wysoką elastycznością oraz doskonałą przyczepnością, co sprawia, że idealnie dopasowuje się do nawet najbardziej nieregularnych kształtów i nadaje się do pakowania zarówno palet z towarem, jak i niewielkich przesyłek. Folia ta jest ponadto niezwykle wytrzymała, hydrofobowa i odporna na rozrywanie. Dzięki tym cechom zapewnia doskonałą ochronę owiniętych obiektów przed zniszczeniem, wilgocią, zabrudzeniem i zjawiskami atmosferycznymi. W ofercie firmy CAST znajdują się różnorodne rodzaje folii stretch. Są to:

Wszystkie modele folii stretch marki CAST powstają z zastosowaniem rozwiązań służących ograniczeniu niekorzystnego wpływu na środowisko naturalne. Firma dba również o wysoki poziom innowacyjności i jakość produkcji, przywiązując przy tym wagę do bezpieczeństwa i wytrzymałości produktów.

Czym jest folia prestretch?

Folia prestretch stanowi folię wstępnie rozciągniętą. Jej rozciąganie odbywa się na etapie produkcji. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu systemu obracających się z różną prędkością nawijaków. Folia prestretch nie wymaga dalszego silnego rozciągania, jest przy tym niezwykle odporna na rozdarcia i zerwanie, co zawdzięcza posiadaniu podwójnej wzmocnionej krawędzi. Doskonale dostosowuje się do kształtu ładunku, zapewniając zabezpieczenie owiniętego towaru. Folia prestretch powstaje z najlepszych dostępnych tworzyw. Jej zastosowanie pozwala zredukować czas oraz wysiłek potrzebny na owinięcie palety. Każda rolka folii prestretch posiada indywidualną etykietę, dzięki czemu znane są jej pochodzenie i dokładne parametry.

Co różni standardową folię stretch od folii prestretch?

Folia prestretch posiada lepsze parametry od standardowej folii stretch, przez co jest bardziej wytrzymała. Jej zastosowanie pozwala oszczędzić czas i pieniądze.

Parametry folii prestretch METALINE.

Łatwiejsze pakowanie

Z uwagi na fakt, iż folia prestretch została wstępnie rozciągnięta na etapie produkcji, nie wymaga już dalszego silnego rozciągania. Jest przez to łatwiejsza w użyciu od standardowej folii stretch i sprawia, że proces pakowania staje się znacznie szybszy.

Niższy koszt pakowania

Właściwe zabezpieczenie palety folią prestretch wymaga takiej samej liczby owinięć co przy zastosowaniu standardowej folii stretch. Folia wstępnie rozciągnięta jest jednak kilkukrotnie cieńsza, przez co jest oszczędniejsza w użyciu. Jej zastosowanie znacznie obniża więc koszty pakowania towaru.

Lepsza przyczepność

Dzięki swoim właściwościom oraz posiadaniu antystatycznego dodatku folia prestretch cechuje się lepszą przyczepnością. Poprawia to izolację i znacznie ogranicza osiadanie kurzu na zafoliowanym ładunku. W efekcie owinięte folią prestretch palety z ładunkiem pozostają czystsze i bardziej higieniczne przez dłuższy czas. Zastosowany na powierzchni wstępnie rozciągniętej folii ładunek antystatyczny pozwala także wyeliminować gromadzenie się ładunków elektrostatycznych na powierzchni folii oraz wyciszyć jej pracę podczas owijania.

Zamów folię prestretch METALINE

Przeczytaj także: