Sekret skuteczności stretchu – gdzie wykorzystuje się tę folię?

folia stretch w przemyśle

Folie stretch są niezwykle wytrzymałe, hydrofobowe i odporne na rozrywanie. Cechują się wysoką elastycznością i doskonałą przyczepnością, dzięki czemu są w stanie dopasować się do nawet najbardziej nieregularnych kształtów. Ze względu na swoje parametry folie stretch wykorzystywane są w różnych sektorach gospodarki.

folia stretch w przemyśle

Czym charakteryzuje się folia stretch?

Folia stretch charakteryzuje się rozciągliwością, grubością, łatwością aplikacji oraz innowacyjnością wykonania.

Rozciągliwość

Rozciągliwość sprawia, że folia stretch może być z powodzeniem wykorzystana do owinięcia każdego typu towaru. Przekłada się również na oszczędność dla użytkownika – im bardziej rozciągliwa folia, tym więcej przedmiotów da się owinąć przy użyciu jednego metra tworzywa. W wypadku najbardziej elastycznych modeli folii stretch wysokiej klasy owijarki wyposażone w moduł rozciągający są w stanie rozciągnąć folię nawet o 350%.

Grubość

Grubość folii stretch zależy od jej zastosowania. Dostępne są folie grube, które doskonale nadają się do owijania palet, zapewniając maksimum bezpieczeństwa przewożonemu towarowi, a także folie cieńsze, przeznaczone do pakowania paczek o mniejszych gabarytach.

Łatwość aplikacji

Folia stretch cechuje się dużą łatwością aplikacji. Pozwala to skrócić czas potrzebny na owinięcie towaru i ograniczyć ryzyko nieprawidłowego zabezpieczenia palety lub paczki. Łatwość aplikacji zmniejsza również ilość zmarnowanej folii, co przyczynia się do większej oszczędności.

Innowacyjność

Nowoczesne folie stretch zostały wyprodukowane z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań i zaawansowanych technologicznie materiałów. Dzięki temu charakteryzują się niezwykle wysoką jakością i są przyjazne dla użytkownika.

Co decyduje o popularności folii stretch?

O popularności folii stretch decydują przede wszystkim jej właściwości, które sprawiają, że cieszy się ona zaufaniem szerokiego grona użytkowników. Wpływ na jej powodzenie ma również fakt, że jest ona dostępna w wielu wariantach i może być z powodzeniem zastosowana w różnych branżach. Swoją popularność folia stretch zawdzięcza także niskiemu kosztowi owinięcia palety oraz generowaniu niewielkiej ilości odpadów, co ma pozytywny wpływ na stan środowiska naturalnego i pozwala obniżyć ślad węglowy prowadzonej działalności.

W jakich sektorach wykorzystywana jest folia stretch?

Folia stretch znajduje szerokie zastosowanie w wielu sektorach gospodarki.

Przemysł

Folia stretch wykorzystywana jest w różnych dziedzinach przemysłu. Stanowi wyposażenie wielu zakładów produkcyjnych, magazynów i firm transportowych, gdzie stosowana jest do owijania palet i paczek o mniejszych gabarytach.

folia stretch w rolnictwie

Ogrodnictwo i rolnictwo

Folię stretch można wykorzystać w ogrodnictwie i rolnictwie. Służy do ochrony małych roślin, krzewów i drzew oraz budowania tuneli foliowych przeznaczonych do uprawy roślin jadalnych i ozdobnych. Nieprzezroczysta folia stretch w ciemnym kolorze doskonale nadaje się do cieniowania roślin ozdobnych i wydłużania okresu ich wegetacji, z kolei folia czarno-biała wspiera uprawę niektórych gatunków grzybów jadalnych.

Dowiedz się, jak używać folii do sianokiszonki

Folia stretch jest ponadto powszechnie wykorzystywana do owijania balotów z zielonką w celu zapewnienia odpowiednich warunków do produkcji sianokiszonki – wysokokalorycznej paszy dla zwierząt gospodarskich, powszechnie stosowanej w karmieniu krów, owiec, kóz, koni oraz trzody chlewnej. Folia ta sprawdza się także w przydomowym ogrodzie, doskonale zapobiega bowiem rośnięciu chwastów.

Branża budowlana i remontowa

Folia stretch wykorzystywana jest w branży budowlanej i remontowej w celu owijania worków z materiałami budowlanymi, takimi jak gips oraz tynk. Stanowi ona zaporę przed zanieczyszczeniami z zewnątrz, a równocześnie zapobiega rozprzestrzenianiu się sypkich produktów. Dzięki niej materiały budowlane są chronione przed deszczem, wiatrem i innymi czynnikami atmosferycznymi. Folia stretch sprawdza się także do zabezpieczania mebli, drzwi i podłóg przed pyłem, rozpryskami farby i zarysowaniami podczas remontu.

Postępowanie ze zużytą folią stretch

Zużyta folia stretch może zostać poddana recyklingowi i wykorzystana do produkcji regranulatu – surowca, z którego produkowane są ekologiczne folie przemysłowe i rolnicze. Ponownym zagospodarowaniem odpadów zajmuje się producent folii stretch, firma CAST. Odbiera on zużytą folię z miejsc, w których jest użytkowana, a następnie łączy ją z powstałymi w czasie produkcji ścinkami. Odpady te są następnie poddawane specjalnej obróbce, w wyniku której powstaje wspomniany wcześniej regranulat. Taki sposób postępowania ze zużytą folią stretch pozwala zadbać o środowisko naturalne, zmniejszyć ślad węglowy prowadzonej działalności, a także osiągnąć wymierne korzyści finansowe.

Przeczytaj także: