Proekologiczne pakowanie – jak to robić? Krótki poradnik

proekologiczne pakowanie folią stretch

Coraz więcej firm wdraża działania, które mają na celu ochronę środowiska. Jest to bardzo ważne, gdyż pozwala nieco zmniejszyć jego zanieczyszczenie. Trendy eko stosuje się także w przypadku pakowania przesyłek przygotowanych do wysyłki. Przekonaj się, w jaki sposób można je pakować, aby były one ekologiczne, a zarazem trwałe.

Wybieraj ekologiczne materiały do pakowania

Przede wszystkim warto zastąpić tradycyjne folie takimi, które są wykonane z regranulatu wytworzonego w procesie recyklingu. Wyróżniają się one doskonałymi właściwościami, które niczym nie ustępują tym najpopularniejszym. Dzięki temu, że folia jest cienka oraz rozciągliwa, można nią bez problemu owinąć wiele przedmiotów czy palet.

Dzięki nowoczesnemu procesowi przetwarzania ścinek powstaje regranulat. Rozgrzewa się go, a następnie rozciąga na specjalnym urządzeniu. Tak powstała folia zostaje nawinięta na papierową tubę.

proekologiczne pakowanie folią stretch

Wybór ekologicznej folii to nie tylko sposób na to, aby nie obciążać środowiska. Koszty jej produkcji są dużo niższe niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań, dlatego jej zakup pozwala obniżyć ogólne koszty.

Stosuj odpowiednie zasady pakowania towaru

Przede wszystkim używaj tyle folii zabezpieczającej, ile jest potrzebne. Nie warto nadmiernie owijać przesyłki czy palety, gdyż tylko zmarnujesz przez to materiał. Folia stretch jest wytrzymała oraz rozciągliwa, dlatego świetnie zabezpieczy towar już po kilkukrotnym owinięciu. Jeśli przygotowujesz paczkę, w której znajdują się delikatne przedmioty, mogące łatwo ulec zniszczeniu, zadbaj o to, aby do środka włożyć wypełnienie.

Przy wykorzystywaniu folii stretch warto stosować specjalne obcinarki oraz nożyce. Pozwalają one na precyzyjne cięcie materiału bez jego niszczenia. Korzystanie z takich urządzeń pozwala także zaoszczędzić folię, co przełoży się na niższe jej zużycie, a tym samym obniży ogólne koszty.

Nie generuj odpadów — daj im drugie życie

W CAST SA stosujemy zamknięty obieg, który polega na ponownym wykorzystaniu zużytej folii – jest ona poddawana recyklingowi, w trakcie którego powstaje regranulat. Tworzony jest on ze zgromadzonych odpadów, które są najpierw czyszczone oraz suszone. Następnie bardzo dokładnie się je mieli oraz ponownie suszy. Recykling oraz ekologiczne podejście wpływają pozytywnie na kontakty z klientami oraz pozwalają budować wizerunek nowoczesnej firmy, która stosuje zasady zrównoważonego rozwoju.

Ekologiczna folia stretch — dlaczego warto z niej korzystać?

Folia powstająca w procesie recyklingu jest przede wszystkim ekologiczna, ale to nie jedyna zaleta, która sprawia, że warto ją wybrać. Wyróżnia się również dobrą odpornością na uszkodzenia – nie jest więc podatna na rozdarcie czy przypadkowe przecięcie. Ma to duże znaczenie, gdyż pozwoli ona właściwie zabezpieczyć towar na magazynie.

Folie ekologiczne są na tyle uniwersalne, że mają powszechne zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Doskonale sprawdzą się nie tylko na magazynach, ale także na halach produkcyjnych, w centrach logistycznych i wszystkich innych miejscach, w których niezbędne jest odpowiednie zabezpieczenie towarów. Wybierz folie ekologiczne, aby wspierać środowisko naturalne i redukować koszty pakowania przesyłek.

Przeczytaj także: