Jaką folię do sianokiszonki wybrać i jak jej używać?

sianokiszonka a folia rolnicza

Wybór odpowiedniej folii do sianokiszonki ma ogromny wpływ na jakość paszy. Umożliwia ona zaistnienie odpowiednich procesów fermentacyjnych, a także właściwie zabezpiecza siano przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Musi chronić je przed rozwojem pleśni. W naszej ofercie znajdziesz dwa rodzaje folii przeznaczonej do sianokiszonki – ULTRAX oraz E-TRAX.

Postaw na folię o najlepszych parametrach

Folia ULTRAX to produkt zaprojektowany z myślą o potrzebach najbardziej wymagających rolników. Jej wybór to gwarancja spokojnej zimy oraz wysokiej jakości sianokiszonki. Folia ta jest rozciągliwa i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Jest także bardzo cienka, a jednocześnie świetnie spełnia swoją funkcję. Mocny klej zapewnia idealne przyleganie do bali oraz zapobiega samoczynnemu rozwijaniu się folii. Niska przenikalność tlenu pozwala na to, aby pod folią zachodziły wszystkie procesy niezbędne do powstania sianokiszonki. Folia ta chroni także przed negatywnym wpływem promieniowania UV.

sianokiszonka a folia rolnicza

Wytrzymała i niezawodna folia E-TRAX

Alternatywą dla folii ULTRAX jest innowacyjny produkt, czyli E-TRAX. Tym, co ją wyróżnia, jest przede wszystkim fakt, że powstaje w 20% z surowców pochodzących z recyklingu. Dzięki temu jest to produkt proekologiczny oraz przyjazny dla środowiska naturalnego. Jej parametry są takie same, jak tradycyjnej folii, a jej produkcja jest tańsza. W efekcie jest to produkt zarówno ekologiczny, jak i ekonomiczny.

Folia E-TRAX zapewnia odpowiednie zabezpieczanie sianokiszonki przez okres aż 12 miesięcy od chwili jej zapakowania. Odpowiednie zabarwienie zapewnia skuteczną ochronę przed negatywnym wpływem promieniowania UV. Dzięki temu, że folia jest tańsza niż tradycyjne wersje, to cały koszt produkcji sianokiszonki znacząco spada.

Dlaczego wybór odpowiedniej folii do sianokiszonki ma tak duże znaczenie?

Zielonka, z której powstaje sianokiszonka, musi mieć zapewnione odpowiednie warunki. Proces fermentacji musi odbywać się bez dostępu powietrza. W przeciwnym razie mogłoby dojść do zepsucia całego materiału, a sianokiszonka nadawałaby się do wyrzucenia. To z kolei generuje dodatkowe koszty gospodarstwa, a także może doprowadzić do sytuacji, gdy zimą zabraknie pożywienia dla inwentarza.

Dobra folia do zabezpieczania bel musi być wytrzymała, a jednocześnie rozciągliwa, aby jej użycie nie było problematyczne. Wszystkie te wymagania spełniają produkty firmy CAST SA – wybierając nasze folie, masz pewność, że zabezpieczą one sianokiszonkę w odpowiedni sposób.

Bezpieczne przechowywanie sianokiszonki — o czym trzeba pamiętać?

Sianokiszonka musi być przede wszystkim bardzo dobrze owinięta wysokiej jakości folią, która jest przeznaczona do tego właśnie celu. Powinna być ona przechowywana w odpowiednim miejscu, które jest oddalone od drzew czy konarów, które mogłyby uszkodzić folię, a tym samym zakłócić cały proces fermentacji.

Warto przeczytać: Sianokiszonka – jak ją zrobić? Niezbędne wskazówki

Sianokiszonka to doskonałe pożywienie dla zwierząt hodowlanych. Ma wiele wartości odżywczych, które w dużej mierze zależą od tego, z jakich roślin została przygotowana. Jest ona świetną alternatywą dla siana nie tylko ze względu na to, że ma więcej cennych właściwości, ale także dlatego, że nie pyli, co ułatwia jej przechowywanie oraz podawanie. Produkcja sianokiszonki to długotrwały proces, który wymaga wiedzy oraz odpowiedniego przygotowania. Niezbędne jest zapewnienie warunków do tego, aby mogła nastąpić fermentacja. Warto więc postawić na sprawdzone folie od producenta CAST SA, które wyróżniają się jakością oraz wytrzymałością. W odpowiedni sposób zabezpieczą one sianokiszonkę oraz sprawią, że po zakończeniu całego procesu otrzymasz wartościową paszę dla swoich zwierząt.

Przeczytaj także: