Jak zapakować przesyłkę za pomocą folii stretch?

przesyłka do zapakowania

Prawidłowe zapakowanie towaru oraz jego odpowiednie zabezpieczenie podczas transportu jest niezwykle ważne. Istotna jest ochrona przed wilgocią, zabrudzeniami, a także przed ewentualnym przemieszczaniem się towaru. Chcąc odpowiednio zabezpieczyć przesyłkę, warto zastosować folię stretch. To niezwykle praktyczny, funkcjonalny materiał, który doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie konieczna jest dobra ochrona i stabilność przesyłki.

przesyłka do zapakowania

Jakie zastosowanie ma folia stretch?

Folia stretch jest elastycznym i rozciągliwym materiałem, który najczęściej służy do zabezpieczania wszelkiego rodzaju przedmiotów, towarów, paczek czy przesyłek. To rodzaj folii polietylenowej, która jest wykorzystywana w różnych branżach. Cechuje się dużą elastycznością i możliwością zmiany kształtu, stąd też doskonale nadaje się do owinięcia przesyłek w trakcie transportu, jak i przechowywania towarów w magazynach bądź na składowiskach.

Folia stretch jest niezwykle praktyczna i funkcjonalna. Najczęściej swoje zastosowanie znajduje w przemyśle, budownictwie, produkcji czy w magazynach. Jest powszechnie wykorzystywana jako zabezpieczenie bądź ochrona. Świetnie sprawdza się również do zabezpieczenia przesyłek, dlatego też jest powszechnie wykorzystywana przez firmy kurierskie. Folia stretch nie tylko świetnie zabezpieczy pojedyncze przesyłki, ale również pozwoli na połączenie kilku mniejszych paczek w całość. Dzięki swoim właściwościom folia gwarantuje stabilność podczas przewożenia. Folia stretch jest często stosowana do pakowania i zabezpieczania ładunków o znacznej wadze, nadaje się do ochrony złożonych konstrukcji, materiałów budowlanych, części lub elementów mebli. Materiał ten równie chętnie jest wykorzystywany do zabezpieczania towaru znajdującego się na paletach, doskonale je ochraniając i stabilizując. Warto mieć na uwadze, że dany produkt bądź paczka powinna być kilkukrotnie szczelnie owinięta, aby była w pełni zabezpieczona. To samo dotyczy towaru znajdującego się na palecie. Ważne, aby owijanie rozpocząć od samego dołu palety. Dobrze, aby do palety przylegała wewnętrzna strona folii – zapewni to lepsze klejenie. Cały towar powinien być owinięty minimum trzy razy, aby mieć pewność, że nie będzie się przesuwał podczas transportu. Nie można zapomnieć o górnej części, która również musi być odpowiednio zabezpieczona.

Dlaczego folia stretch to świetny materiał do ochrony paczki?

Folia stretch ma wiele cennych właściwości, przede wszystkim cechuje się wysoką odpornością na uszkodzenia. Sama folia jest trudna do rozerwania i świetnie zabezpiecza przesyłki. Jest niezwykle rozciągliwa, co pozwala zniwelować możliwość uszkodzenia zabezpieczonej rzeczy, a jej wytrzymałość pozwala na owinięcie ostrych krawędzi bez obaw o rozerwanie. Dużym atutem jest również klejąca warstwa wewnętrzna, która zapewnia stabilizację. Dodatkowo świetnie przylega, dzięki czemu możliwe jest bardzo dokładne owinięcie przesyłki. Właśnie dlatego jest obowiązkowym materiałem pakowym w branży przemysłowej czy magazynowej. Doskonale sprawdza się zarówno do zabezpieczenia pojedynczych przesyłek, jak i ładunków całopaletowych. Kolejną ważną zaletą jest skuteczna ochrona przed wilgocią oraz zanieczyszczeniami. Prawidłowe owinięcie i ścisłe przyleganie folii do towaru czy przesyłki, uniemożliwia przedostanie się wody bądź zabrudzeń do jej wnętrza. Warto również wspomnieć o łatwości aplikacji.

pakowanie przesyłek folią stretch

Na co trzeba zwrócić uwagę przy przekazywaniu paczki owiniętej stretchem przewoźnikowi?

Zabezpieczając wszelkie przesyłki, niezwykle ważne jest dokładne owinięcie. Co ważne, w przypadku ciężkich paczek, warto wziąć pod uwagę, że folia stretch jest lepka, co uniemożliwia swobodne przesuwanie zabezpieczonego towaru. Warto to uwzględnić przy przekazaniu paczki przewoźnikowi. Z jednej strony będzie to zaletą, ponieważ załadunek nie będzie przemieszczał się podczas transportu, natomiast z drugiej strony stanowi utrudnienie na sorterze. Z tego względu paczki najczęściej są sortowane ręcznie, a przesyłka owinięta stretchem może być uznana za niestandardową.

Odpowiednie przygotowanie przesyłki do transportu jest niezwykle ważne, zwłaszcza w przypadku palet. Wszystkie elementy muszą ściśle do siebie przylegać, co pozwoli na dokładne owinięcie całej palety wraz z zawartością. Zapakowany towar będzie też w pełni chroniony przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi, zabrudzeniami czy innymi niekorzystnymi czynnikami. Folia stretch zapobiegnie również przemieszczaniu i zniszczeniu zabezpieczonej zawartości przesyłki – warto kupować ją bezpośrednio u producenta folii stretch.

Przeczytaj także: