Jak produkuje się folię stretch? Z wizytą w hali produkcyjnej CAST

cast hala produkcyjna

Folia stretch ma szerokie zastosowanie w wielu gałęziach gospodarki. Jest niezastąpiona do pakowania różnego rodzaju towarów czy zabezpieczania ładunków. Wykorzystuje się ją również w gospodarstwach domowych. Dowiedz się nieco więcej na temat tego, w jaki sposób powstaje taka folia oraz jak dokładnie przebiega proces jej produkcji.

Czym jest folia stretch?

Jest to elastyczny, bardzo rozciągliwy materiał opakowaniowy. Może on mieć różne szerokości oraz przezroczystość. Nawet po rozciągnięciu zachowuje swoje właściwości. Wytwarza się ją z tworzyw sztucznych, takich jak polietylen, kopolimer, polipropylen czy też fluoropolimery. Gotowa folia jest nawijana na tuleje papierowe o różnych długościach, które są dopasowywane do jej wymiarów.

Folia stretch to produkt wyróżniający się dużą rozciągliwością oraz elastycznością. Jest to produkt o właściwościach termoplastycznych. Jest odporna zarówno na rozerwanie, jak i wyładowania elektrostatyczne. Jej istotną zaletą jest także to, że nie kurczy się pod wpływem wysokiej temperatury.

rolki folii stretch

Wyróżnia się dwa rodzaje folii stretch: do pakowania ręcznego oraz maszynowego. Pierwsza z nich, jak sama nazwa wskazuje, doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność ręcznego pakowania towarów. W dużych zakładach produkcyjnych czy też halach magazynowych używa się natomiast specjalnych owijarek. Są to maszyny, w których umieszcza się rolkę z folią, a także ładunek, który ma zostać zapakowany. Maszyna w automatyczny sposób rozwija folię, a następnie szczelnie zawija nią towar. W ten sposób najczęściej zabezpiecza się całe palety, na których ułożony jest ładunek. Bez względu na to, czy folia jest używana do pakowania ręcznego, czy też maszynowego, jest to niezawodny produkt o bardzo szerokim zastosowaniu.

Zastosowanie folii stretch

Folia stretch jest niezastąpiona przede wszystkim do pakowania różnego rodzaju przedmiotów. Wykorzystuje się ją w firmach kurierskich, sklepach internetowych czy na poczcie. Dzięki temu, że owinięte nią przedmioty są ze sobą ściśle połączone, to nie mogą się przemieszczać podczas transportu. Znacząco ogranicza to ryzyko ich zniszczenia. Folia ta zapewnia również doskonałą ochronę przed zmianami temperatur.

Zobacz pełną ofertę folii stretch

Na czym polega metoda “cast”?

Metoda “cast” jest najczęściej stosowanym sposobem wytwarzania folii stretch. Polega ona na rozlaniu roztopionego tworzywa na chłodzony, szybko obracający się walec. Dzięki temu powstaje niezwykle elastyczna folia, która jest także odporna na uszkodzenia oraz rozciąganie. W porównaniu z inną metodą, czyli rozdmuchu, “cast” pozwala na wytworzenie folii w zdecydowanie krótszym czasie. Jest to korzystne z punktu widzenia producenta, a także odbiorcy. Dzięki temu finalny produkt może być zdecydowanie tańszy.

Przy produkcji folii stretch metodą “cast” najczęściej wykorzystuje się polietylen z dodatkiem innych tworzyw sztucznych. Można również dodać do niego barwniki, dzięki czemu folia przestaje być transparentna. Jest to przydatne zwłaszcza w przypadku konieczności zapakowania produktu w taki sposób, aby był on niewidoczny dla osób postronnych.

Z wizytą w hali produkcyjnej CAST

W CAST zajmujemy się produkcją wysokiej jakości folii przemysłowej stretch. Działamy na rynku już od 1999 roku i przez ten czas zdobyliśmy zaufanie i uznanie klientów na całym świecie. Nasze produkty są tworzone zgodnie z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Umożliwia to doskonale wyposażony park technologiczny. Nowoczesne zaplecze maszynowe, jakim dysponuje firma, umożliwia nieustanne doskonalenie tworzonych produktów. Dbamy o to, aby każdy z procesów był dostosowywany do zmieniających się oczekiwań klientów.

Zobacz film z hali produkcyjnej CAST

Nowoczesne maszyny, w które wyposażone są hale produkcyjne firmy CAST, pozwalają na produkcję folii o doskonałych parametrach oraz wymiarach i grubości dopasowanej do indywidualnych potrzeb klienta. Zautomatyzowane linie produkcyjne zapewniają wydajność oraz najwyższą jakość produktów.

To właśnie nieustanne doskonalenie technik wykorzystywanych do produkcji oraz stosowanie innowacyjnych urządzeń sprawia, że produkty marki CAST cieszą się tak dużą popularnością oraz uznaniem.

Przeczytaj także: