Jak powstaje ekologiczna folia stretch? Odkryj obieg zamknięty w CAST SA

folia stretch ekologiczna cast

Folia stretch od wielu lat cieszy się dużą popularnością głównie ze względu na jej uniwersalny charakter. Ma szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu i nie tylko. Alternatywą dla niej jest folia ekologiczna wykonywana z materiałów pochodzących z recyklingu. Jej stosowanie jest nie tylko praktyczne, ale i przyjazne dla środowiska.

folia stretch ekologiczna cast

Rodzaje folii stretch

Folia stretch PCR EKO to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto szuka sprawdzonych i wytrzymałych sposobów pakowania, które dodatkowo sprzyjają zrównoważonemu rozwojowi. Jest ona wytwarzana z surowców wtórnych, czyli regranulatu. Pozyskuje się go z folii, która już kiedyś znajdowała się w obiegu. Jest to więc krok w stronę troski o środowisko naturalne. Jej parametry są takie same, jak tradycyjnej folii, jednak cena jest zdecydowanie niższa. Jest to więc nie tylko ekologiczne, ale i ekonomiczne rozwiązanie.

W ofercie CAST SA dostępne są także folie rolnicze do sianokiszonki. Sztandarowym produktem jest bez wątpienia model ULTRAX. Produkuje się ją z najlepszych granulatów, co zapewnia jej najwyższe parametry jakości. Druga folia rolnicza to E-TRAX, która w 20% jest wytwarzana z surowców wtórnych, czyli regranulatu. Jest ona wytrzymała i zapewnia odpowiednią ochronę przed różnymi czynnikami zewnętrznymi. Jest to folia nie tylko ekologiczna, ale także tańsza od standardowych rozwiązań.

Czy folie eko spełniają oczekiwania klientów?

Ekologiczne folie produkowane przez CAST SA nie różnią się właściwościami od tych tradycyjnych. Są tak samo wytrzymałe oraz rozciągliwe. Wdrożone przez nas rozwiązania pozwalają na ponowne wykorzystanie większości odpadów powstałych w trakcie procesu produkcji, co czyni nas przedsiębiorstwem bezodpadowym. Wpływa to korzystnie m.in. na zmniejszenie śladu węglowego. W wyniku tego procesu powstaje produkt, który nie tylko wyróżnia się świetną jakością, ale jest także bezpieczny dla środowiska. Wszystkie ścinki i inne odpadki są przetwarzane w regranulat. Dzięki temu produkty firmy CAST są atrakcyjne cenowo, a tym samym konkurencyjne dla asortymentu innych przedsiębiorstw działających na rynku.

folia eko

Dowiedz się więcej: Ekologiczna folia stretch PCR EKO

Na czym dokładnie polega obieg zamknięty podczas produkcji folii?

Do produkcji folii z regranulatu wykorzystuje się nowoczesne zaplecze maszynowe. Dzięki swoim świetnym właściwościom ekologiczne folie są chętnie wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu i nie tylko.

Proces regranulacji nie generuje dodatkowych odpadów, tylko w pełni je wykorzystuje. Takie działanie jest zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju, a także przepisami prawa, które nakazują podejmowanie działań w celu ograniczenia śladu węglowego. Dzięki temu, że odpady nie muszą być utylizowane czy przewożone na wysypiska, ponoszone przez firmę koszty są znacznie niższe – a to przekłada się na atrakcyjną cenę produktów.

Jako CAST jesteśmy doskonałym przykładem na to, w jaki sposób można rozsądnie gospodarować odpadami. Dzięki wprowadzonym rozwiązaniom, wybierając nasze produkty korzystają nie tylko klienci kupujący folie, ale także środowisko naturalne, które nie jest obciążane kolejnymi szkodliwymi odpadami.

Zamów nasze produkty: sprzedaz@cast.pl

Przeczytaj także: