Folia METALINE – właściwości i zalety jej stosowania

folia metaline

Folia przemysłowa pełni niezwykle istotną rolę w logistyce. Jest powszechnie wykorzystywana do pakowania towarów w hurtowniach, sklepach i zakładach produkcyjnych. Renomowany producent folii, firma CAST, posiada w swoim katalogu innowacyjną folię prestretch METALINE, która dopasowuje się do kształtu ładunku bez konieczności silnego rozciągania.

folia metaline

Czym charakteryzuje się folia METALINE?

Folia METALINE to innowacyjna folia prestretch, charakteryzująca się wybitną wytrzymałością i odpornością na zerwania, co zawdzięcza posiadaniu specjalnej, podwójnie wzmocnionej krawędzi. Została wykonana z najlepszych na świecie tworzyw, a każda jej rolka posiada indywidualną etykietę, dzięki której możliwe jest ustalenie jej pochodzenia i dokładnych parametrów. Folia o sile stali METALINE doskonale dopasowuje się do kształtu ładunku, zapewniając mu odpowiednią ochronę na czas transportu i magazynowania. Nie wymaga silnego rozciągania, pozwala więc na redukcję czasu i wysiłku potrzebnych do owinięcia palety. Pomimo swojej ogromnej wytrzymałości, METALINE jest niezwykle cienka, jej użytkowanie wiąże się więc z dużą oszczędnością.

Co to znaczy, że folia METALINE jest folią prestretch?

Folia prestretch to folia wstępnie rozciągnięta na etapie produkcji. Jej rozciąganie możliwe jest dzięki zastosowaniu systemu obracających się z różną prędkością nawijaków. Proces ten odbywa się na specjalistycznych maszynach zaprojektowanych w dziale konstrukcyjnym firmy CAST. W efekcie folia METALINE jest bardziej odporna na rozdarcia, zapewnia doskonałe zabezpieczenie owiniętego towaru, a przy tym nie wymaga silnego rozciągania.

Właściwości folii METALINE

Folia prestretch METALINE posiada lepsze parametry od standardowej folii stretch, dzięki czemu umożliwia łatwiejsze i tańsze pakowanie oraz uzyskanie doskonałej izolacji owiniętego towaru.

Łatwiejsze i tańsze pakowanie

Ze względu na wstępne rozciągnięcie folia METALINE jest łatwiejsza w użyciu od standardowej folii stretch. Sprawia, że pakowanie staje się mniej skomplikowane, a przez to cały proces przebiega znacznie szybciej. Choć właściwe zabezpieczenie palety folią METALINE wymaga takiej samej liczby owinięć, co zastosowanie standardowej folii stretch, jej cienkość sprawia, że jest ona bardziej oszczędna w użyciu. W efekcie jej zastosowanie pozwala znacznie obniżyć koszty pakowania towaru.

Doskonała izolacja zapakowanych ładunków

Folia prestretch METALINE została wyposażona w specjalny dodatek antystatyczny, który zapewnia komfort i bezpieczeństwo owijania poprzez wyeliminowanie gromadzenia się ładunków elektrostatycznych na powierzchni folii. Środek ten poprawia również przyczepność. Prowadzi to do lepszej izolacji opakowanego towaru i znacznego ograniczenia osiadaniu kurzu na owiniętym ładunku, przez co pozostaje on czysty i bardziej higieniczny przez długi czas.

Innowacyjna folia prestretch METALINE od producenta CAST jest ponadto bezpieczna dla zdrowia i środowiska.

Zastosowanie folii METALINE

Folia METALINE znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. Wykorzystywana jest przede wszystkim do zabezpieczania ładunków przechowywanych w magazynach. Stanowi także wyposażenie wielu zakładów produkcyjnych i firm transportowych, gdzie stosowana jest do owijania palet i paczek o mniejszych gabarytach.

Gdzie kupić folię METALINE?

Folię prestretch METALINE najlepiej kupić bezpośrednio u producenta, czyli firmy CAST – największego wytwórcy folii prestretch w Europie. Przywiązujemy dużą wagę do wysokiego poziomu innowacyjności produktowej i dbamy o jakość produkcji, dokładając wszelkich starań, by przebiegała ona w oparciu o bezpieczeństwo, wytrzymałość produktów oraz normy służące zmniejszeniu obciążenia dla środowiska naturalnego. Folię prestretch METALINE można zamówić, kontaktując się z nami drogą mailową. W razie jakichkolwiek wątpliwości klienci mogą również zadawać pytania za pośrednictwem dostępnego na oficjalnej stronie internetowej formularza. Przypisany do danego regionu przedstawiciel handlowy niezwłocznie skontaktuje się w celu omówienia wszystkich szczegółów oferty.

W CAST cenimy sobie elastyczne i profesjonalne podejście do każdego klienta. Osoba zainteresowana ofertą może więc zawsze liczyć na atrakcyjne warunki współpracy. Zapewniamy szybką i terminową realizację złożonych zamówień, dzięki czemu cieszymy się zaufaniem i uznaniem wielu zadowolonych klientów.

Przeczytaj także: