Czy folia stretch może zostać poddana recyklingowi?

recykling folii stretch

Folia stretch to materiał, który wykorzystuje się do zabezpieczenia różnego rodzaju ładunków. Ma ona szerokie zastosowanie w wielu branżach. Folia jest tworzywem sztucznym, jednak bez problemu można ją poddać recyklingowi, a więc ponownie wykorzystać. Dzięki temu zmniejsza się ilość produkowanych odpadów.

Dlaczego folia stretch cieszy się dużą popularnością?

Folia stretch to uniwersalny materiał do pakowania. Jest wytrzymała, a jednocześnie rozciągliwa oraz lekka. Z jej pomocą można skutecznie zabezpieczyć np. paczkę lub paletę, bez zwiększania jej masy, co ma duże znaczenie podczas transportu oraz magazynowania. Folia szczelnie otula zabezpieczane przedmioty.

Jednak najważniejszą zaletą, która sprawia, że warto sięgać po folię stretch, jest bez wątpienia możliwość poddania jej recyklingowi. Dzięki temu staje się nie tylko ekonomiczna, ale i ekologiczna.

recykling folii stretch

W jaki sposób folia stretch może zostać poddana recyklingowi?

Zużyta folia stretch jest poddawana starannemu czyszczeniu oraz suszeniu. Bardzo ważne jest to, aby do produkowanej folii nie dostała się wilgoć. Może ona bowiem negatywnie wpłynąć na jakość finalnego produktu. Końcowy etap polega na ponownym osuszeniu powstałego materiału oraz jego przetworzeniu w wytłaczarce. Jest to maszyna, która dzięki specjalnym filtrom umożliwia wytwarzanie regranulatu o odpowiednich parametrach.

Skąd odbierana jest zużyta folia przeznaczona do recyklingu?

Proces pozyskiwania folii wytworzonej z tej, która została zużyta, rozpoczyna się w chwili odbioru materiału z magazynów, centrów dystrybucji czy od innych podmiotów gospodarczych, które korzystają na co dzień z folii stretch. Folia powstała z regranulatu ma nieco inne parametry niż pierwotny produkt, jednak wyróżnia się doskonałą wytrzymałością oraz rozciągliwością.

Zalety wytwarzania folii z odpadów

Wytwarzanie folii w procesie recyklingu ma wiele zalet. Najważniejsze z nich to przede wszystkim:

Wszystkie te zalety mają bardzo duże znaczenie i sprawiają, że takie rozwiązania cieszą się coraz większą popularnością. Folia ekologiczna trafia ponownie do sprzedaży, a obieg zamknięty może rozpoczynać się na nowo.

Taki produkt jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych folii. Na szczególną uwagę zasługuje także łatwość aplikacji. Korzystanie z folii z recyklingu pozwala znacząco obniżyć koszty pakowania, co przekłada się na wzrost efektywności przedsiębiorstwa.

Wybór folii powstałej w procesie recyklingu może wpłynąć pozytywnie również na wizerunek firmy, która z niej korzysta. Obecnie troska o środowisko naturalne jest bliska wielu osobom, dlatego wdrażanie nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań ma kluczowe znaczenie. Takie działania sprzyjają także społecznej odpowiedzialności biznesu.

Folia stretch ma szerokie zastosowanie nie tylko w różnych gałęziach przemysłu, ale także w gospodarstwach domowych. Jej uniwersalny charakter sprawia, że cieszy się dużą popularnością. Wybierając ekologiczną folię stretch producenta CAST, masz pewność, że stawiasz na sprawdzone rozwiązanie.

Przeczytaj także: