Co ma wpływ na cenę folii stretch?

folia stretch - co wpływa na jej cenę

Folia stretch doskonale sprawdza się w wielu branżach, dlatego też jest chętnie wykorzystywana na szeroką skalę. Głównym jej przeznaczeniem jest zabezpieczenie i stabilizacja ładunku na paletach. Jednak dzięki swym właściwościom jest powszechnie stosowana zarówno w przemyśle, transporcie, jak i w warunkach domowych. Jakie czynniki mają wpływ na cenę folii stretch?

folia stretch - co wpływa na jej cenę

Gdzie zastosowanie znajduje folia stretch?

Folia stretch jest powszechnie wykorzystywana w wielu branżach. Najczęściej w firmach spedycyjnych, kurierskich czy transportowych, gdzie służy do zabezpieczania i stabilizowania wysyłanych towarów na paletach. Stosowana jest również w celu ochrony mniejszych przesyłek. W dużych przedsiębiorstwach folia stretch rozwijana jest najczęściej za pomocą specjalnej maszyny, która umożliwia szybkie i sprawne zabezpieczenie załadunku. Swoje zastosowanie znajduje również w magazynach czy halach produkcyjnych.

Minirolka takiej folii doskonale sprawdzi się także w warunkach domowych, zwłaszcza podczas remontu, ponieważ zabezpiecza wyposażenie przed kurzem i brudem. Jest stosowana chętnie również na zewnątrz, np. do zabezpieczenia mebli ogrodowych na okres zimowy czy do owinięcia ozdobnych krzewów lub niewielkich drzewek.

Folię stretch bardzo cenią sobie rolnicy, którzy wykorzystują ją głównie do owijania kiszonek oraz pasz dla zwierząt. Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty folii do sianokiszonki.

 

Co ma wpływ na cenę?

Czynnikiem, który w dużej mierze wpływa na ostateczną cenę folii jest regranulat – jest on pozyskiwany w procesie przetwarzania tworzyw sztucznych, dzięki czemu odpady są ponownie wykorzystywane. Jego zastosowanie umożliwia bezodpadową produkcję, co przekłada się na ochronę środowiska. Innym czynnikiem warunkującym cenę folii są jej właściwości. Folie prestretch będą nieco droższe od klasycznego odpowiednika, gdyż różnią się one parametrami technicznymi, które warunkują możliwości konkretnej folii. Istotny jest również rozmiar zamówienia. Nie bez znaczenia są także zmiany na rynku i rosnący popyt, które warunkują utrzymanie stawki na określonym poziomie. Dodatkowo w odpowiedzi na zwiększone zapotrzebowanie na folię stretch, producenci rozwijają technologię jej produkcji, co również przekłada się na cenę.

Jak i gdzie zamówić folię stretch?

Najlepszym wyborem jest zakup bezpośrednio od producenta folii stretch. Koszt produktu jest wówczas znacznie niższy niż w przypadku sklepów. Dodatkowo możliwe jest otrzymanie indywidualnej oferty, która pozwoli zaoszczędzić pieniądze. Dużym udogodnieniem jest szeroki asortyment, dzięki czemu bez trudu można dokonać zakupu różnych folii w jednym miejscu. Zamówienie dotrze do odbiorcy w wyznaczonym czasie, bez obaw o ewentualne opóźnienia.

jakościowa folia stretch od producenta

Dlaczego warto zainwestować w wysokiej jakości folię stretch?

Chcąc, aby folia stretch spełniała swoje przeznaczenie, konieczne jest zastosowanie wysokiej jakości materiału. Wadliwy produkt często ulega rozerwaniu, ponadto nie przylega poprawnie do towaru. Oznacza to, że zabezpieczony ładunek może ulec uszkodzeniu bądź zsunąć się z palety. Niskiej jakości folia nie ochroni zawartości przed kurzem, brudem czy wilgocią. Właśnie dlatego tak istotne jest, aby nabywać produkty u sprawdzonych producentów. Wysokiej jakości folia doskonale sprawdzi się nawet w bardzo wymagających warunkach i odpowiednio zabezpieczy każdy ładunek – świetnie przylega do towarów, dzięki czemu stabilizuje zawartość palet.

Przeczytaj także: